O futrach

Dużo ludzi ma kota. Jeszcze więcej psa. W naszym domu aktualnie mieszają dwa koty i cztery psy. Na bogato. Futrzarską paczkę tworzą (tworzyły) następujące postaci.

Koteły

Pierwsze koteły w naszym wspólnym, nowym domu to rodzeństwo dachowych kotek – czarno-biała Mućka i jej czarna jak noc siostra, którą zwiemy GremlinkąGremlinka odeszła od nas 7 lipca 2020 roku w wyniku choroby nowotworowej. Pochowana w lesie.

Stefanek, rudy dachowiec uratowany od pożarcia przez węże. Zbyt wcześnie odizolowany od matki rodzicielki i jej mleka. Do dziś chłepce mleko dla kotów. Każda jego psota uchodzi mu na sucho, bo „on był bez mamusi’.

Mania, szarobura kotka, która przyszła do nas z drogi i została. Adoptowana przez dziadków z Zielonej Góry. Niestety podczas jednej z wizyt u nas została zagryziona przez psy sąsiada. Pochowana w lesie.

Kitek, czarno biała kotka znaleziona w leśnych krzakach przez Piksela. Po kwarantannie i odchowaniu została adoptowana przez Iwonę z Wałbrzycha. Cóż za niespodzianka, kiedy okazało się, że Kitek nie jest kotką, a kotem.

Felek, czarny kot znaleziony na szopie u sąsiada. Miałdolił ze strachu przed wielkimi psami tak przeraźliwie, że nie dało się przejść obojętnie. Udało nam się go stamtąd wywabić i zabrać do domu. Poszukiwania domu dla Felka zakończyły się fiaskiem. Kiedy już wydawało się, że będzie naszym czwartym kotem, pewnego pięknego dnia Felek zaniemógł. Okazało się, że ma zaawansowaną kocią białaczkę. Do tego chłoniak, który obrósł jego serce, z każdym dniem sprawiał, że oddychało mu się coraz gorzej. Felek odszedł od nas 30 czerwca 2018 rok, kiedy to już dalej nie mógł żyć godnie jako kot.

Pieseły

Pierwszy pieseł w naszym domu to Piksel, adoptowany kundel. Mówili, że szwendał się po ulicach Oławy, skąd został odłowiony. Po kwarantannie i odchowaniu trafił do nas pod ksywą Pimpek, no ale kto by chciał się nazywać Pimpek? Dla dobra jego i naszego przemianowaliśmy go na Piksela.

Cece, pierwszy rasowiec w stadzie. Krótkowłosa (rzecz dyskusyjna) suczka rasy chihuahua. Pochodzi z hodowli z Leszna.

Rudi, drugi rasowiec w stadzie. Krótkowłosy (tu już bez dyskusji) pies rasy chihuahua. Pochodzi z hodowli z Leszna.

Kari, trzeci rasowiec. Długowłosa suczka rasy chihuahua. Pochodzi z hodowli w Krakowie.

Wszystkie nasze futra są wysterylizowane/wykastrowane. Nie jesteśmy hodowcami, nie ryzykujemy przypadkowym rodzicielstwem naszych/cudzych futer.

Leave a Reply